Press ESC to close

Bankadan Kredi Çekebilmek için Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankadan Kredi Çekebilmek için Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı? Kredi çekmek isteyenler bankalara kredi için başvurduklarında kredi çekebilmek için bankaların belirlediği belirli kriterlere sahip olmaları gerekmekte, bu kriterlerden birisi de Findeks kredi notudur.Peki, Bankadan Kredi Çekebilmek için Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

KKB puanınız geçmişte kullandığınız kredi borcunuzu geciktirdiğiniz için güvensizliğe neden olur. Birden fazla bankaya kredi başvurusunda bulunmuş bireylerin KKB puanı düşer. Bir başka bankaya gidip başvuru yapıldığında ”Daha önce çok başvuru yapıp onay almadığınız için üzgünüz” cevabını alabilirsiniz.nÖdeme geçmişi baz alınarak ödemeleri zamanında ve kredi kartı alışveriş sayısına, kredi çekme oranına göre güvenli bir müşteri profili oluşturulursa yükselir. Puanınızı Yükseltmeniz için 3 ay düzenli ödemeler yapıp en azından asgari %50 sini ödemeniz gerekir. Böylece KKB notunuz yükselecektir.

KKB Puanı Kaç Olmalıdır?

KKB puanınız kaç olursa olsun teminat göstermeden kredi kullanmanız mümkün değildir. Ancak KKB notunuz düşük olduğu için kredi kartı kullanamıyorsanız başvurunuz onaylanmıyor ise 3 aylık işlemi yapmanız gerekir.

Bankadan Kredi Çekebilmek için Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi başvurusu yapan hakkında olumlu bir değerlendirme yapılabilmesi için 1460 civarı puan sınır olarak kabul edilebilir. Bu sınırda kredi alabilmenin alt sınırı gibi gibi görüp normal bir ihtiyaç kredisi için başvuruyorsanız findeks kredi notunuz 1800 lü puanlarda iseniz herhangi bir sıkıntı yaşamadan kredi alabilmektesiniz. Tabiki buradaki tek kriter kredi puanınız değildir. Bankaların bakış açıları birbirinden farklıdır ve kredi için başka kriterleri de göz önünde bulunduran bankalar vardır.