Etiket arşivi: Sigortam Yok Kredi Çekmek İstiyorum

Sigortasız Çalışana Hangi Banka Kredi Verir ?

Sigortasız Çalışana Hangi Banka Kredi Verir? Herkesin sigortası bulunması gibi bir zorunluluğu yoktur. Fakat durum böyle olup sigortanız yok ise eğer bankalar genelde kredi vermiyorlar. Krediler bankaların en çok kazandığı ürünler olarak bilinmesiyle birlikte banka müşterilerinin de ihtiyaçlarına karşılık veren en favori ürünlerdir. İhtiyacı olan müşteriler gerek çalıştığı bankalardan gerekse başka bankalardan çekmek istedikleri kredi türü için bankalara başvuruda bulunmaktadır.

Kredi başvurusunda bulunan kişi hem banka kriterlerine göre hem de bireysel olarak bir taramaya sokulur. Bankalar müşterilerin kredi başvurularını değerlendirirken aylık gelirine, herhangi bir şeye sahip olup olmadığına hem de çalışıp çalışmadığına bakar. Tabi en önemlisi çalışıyorsa sigortasının olup olmadığını sorgular.

Yapılan değerlendirmeler sonucu elde edilen müşterinin kredi notu ile ilgili olarak kredi kayıt ofisinde yer alan kayıtlar incelenerek bir karara bağlanırken, aylık geliri ele alacakları nokta maaş bordrosu veya varsa kira gelirlerinin evraklarıdır. Aynı zamanda kredi başvurusunda bulunacak olan müşterilerin varsa sigortalarının altı ayı doldurup doldurmadıkları kontrol edilir. Eğer doldurulmadıysa talep otomatik olarak reddedilir. Peki, sigortasız çalışana hangi banka kredi verir? Sigortasız kredi çekebilmek mümkün müdür? Bu soruların cevaplarına bakacak olursak bankalar sigortası olmadan çalışan müşterileri kazanmak dolayısıyla yeni formüller geliştirmişlerdir ve bu formüller ile farklı kredi türleri çıkartarak sigortasız çalışanlara kredi verebilmektedirler.

Peki, bu nasıl oluyor?

Eğer herhangi bir yerde çalışmıyorsanız, kanıtlanabilir bir geliriniz yoksa veya çalışıyorsanız da sigortasız çalışıyorsanız en azından gayrimenkullerden elde edilen kira gelirlerinin belgeleri gerekmektedir. Bu kira gelirleri ile kredi çekebilmeniz mümkündür. Bunun dışında sigortasız çalışan bir kişiyseniz eğer bankadan kredi çekme ihtimaliniz düşük olmakla birlikte bankalar tarafından gerekli bazı şartlara uyar iseniz yine kredi çekebilme ihtimaliniz vardır. Kredi çekmek istediğiniz paranın yarısı kadar bir bakiye bulunursa eğer bankalarda bu şekilde bankanın güvenini kazanma ihtimaliniz olabilir.

Bankaya garanti olarak gösterebileceğiniz ev, araba, iş yeri ya da üzerinizde kayıtlı olan yüksek gelire sahip mal varlıklara sahipseniz sigortasız çalışana kredi veren bankalar tarafından kredi kullanabilme olasılığınız yüksektir. Bu şartlara sahip olduğunuzda gelir belgesine veya kefile ihtiyaç duymadan kredi çekebileceğiniz çok sayıda banka vardır. Herhangi bir varlığa sahip olmayıp sadece aylık geliri olan müşteriler için ise sigorta şarttır ve sigortanın en az altı ay süreyle tam olarak yatmış olması gerekmektedir. Aylık gelir durumunuza bağlı olarak ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi vs. gibi kredi türlerini kullanabilirsiniz.

Sigortasız çalışana hangi banka kredi verir? Gerekli şartlarlı ve durumları yazımızda açıkladık. Bunların dışında banka ile olan diyalogunuz da bankanın ürün hizmetlerinden faydalanabilmeniz için önemli bir durumdur. Banka ile yaptığınız alış verişlerde daha önce bir sorun yaşamamanız ve borcunuza sadık kalıp düzenli ödemeler yapmanız sizin kredi kullanırken lehinize bir durum olacaktır.