Press ESC to close

HGS Müşteri Hizmetleri

HGS müşteri hizmetleri HGS aboneleri veya abone olmak isteyenler için HGS hakkında detaylı bilgi edinebilecekleri, HGS ile alakalı yaşadıkları problemlere çözüm üretebilecekleri ve sisteme dahil pek çok konuda bilgi edinebilecekleri, çözüm üretebilecekleri yerdir.

HGS müşteri hizmetlerine telefon ile veya HGS internet sitesi online işlemlerden erişebilmekte. Sorunuza göre telefon ile veya internet sitesi üzerinden HGS müşteri hizmetlerine erişebilir ve sorunuza çözüm arayabilir, HGS sistemi hakkında edinmek istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. Kısa adı ile HGS olan  Hızlı geçiş sistemi nereden alınır, HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır, HGS ceza ödeme gibi soruları da başlıklar ile inceleyelim.

HGS NEDİR ?

Hızlı geçiş sistemi – HGS –  adı verilen sistem boğaz köprüleri, otoyol geçişleri gibi belirli bir ücrete tabi olan köprülerde ve otoyollarda RFID teknolojisi kullanılarak köprü, otoyol geçiş ücretlerinin ödenebildiği sistemin adıdır.

HGS NEREDEN NASIL ALINIR

HGS bankalardan veya PTT’den alınabilmekte. Çalıştığınız bankanın bu hizmeti verip vermediğini öğrenmek için, bankanızın İnternet sitesini ziyaret edebilir veya müşteri hizmetlerini arayarak bilgi edinebilirsiniz. Biz haberimiz de PTT şubelerinden HGS  nasıl alınır hakkında bilgi vereceğiz. Hızlı geçiş sistemi -HGS- kartı almak için araç ruhsatınız ve kimliğiniz ile PTT şubelerine başvurduğunuz da HGS kartınızı alabilirsiniz.

HGS BAKİYE SORGULAMA

HGS bakiye sorgulama nasıl yapılır, HGS sorgulama Bakiyenizi hgsmusteri.ptt.gov.tr internet sitesinden sorgulayabilir veya 444 17 88 numaralı telefon numarasını arayarak bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

HGS Müşteri Hizmetleri
HGS Müşteri Hizmetleri

HGS CEZA ÖDEME

HGS cezanız var ise ödemek için HGS anlaşmalı bankalardan veya PTT şubelerinden yapabilirsiniz. HGS bakiyenizin bittiği ve mecburen kaçak geçiş yapmak zorunda kaldığınız durumlarda 7 gün içerisinde HGS kartınıza bakiye yüklediğiniz de, geçiş ücreti otomatik olarak bakiyenizden düşecek ve herhangi bir ceza ödemek durumunda kalmayacaksınız. Eğer bu süreyi geçirirseniz ceza bedeli, geçiş bedelinin 10 katı olmakta.

HGS Müşteri Hizmetleri

Değerli nakit.gen.tr ziyaretçileri HGS müşteri hizmetlerinin telefon numarası 444 17 88 dir, ayrıca hgsmusteri.ptt.gov.tr İnternet sitesi üzerinden de HGS online işlemlere üye olarak, HGS müşteri hizmetlerine erişebilirsiniz.