Press ESC to close

AKBANK AXESS KREDİ KARTI LİMİTİ ARTIRMA

Akbank axess kredi kartı limiti artırma talebi nasıl yapılır, Akbank axess kredi kartı limitini artırmak için nasıl bir yol izlenmesi gerekir detayları haberimizde. Plastik para yani kredi kartı kullanım oranı kağıt paraya yani nakit paraya göre gittikçe artmaktadır. Kredi kartı kullanımının artıyor olmasında en başat neden insanların üzerinde de para taşımak istememesi ve bir çok ürüne o ay ki bütçelere yetmiyor olsa da kredi kartına taksit ile o ürüne erişebilmeleri büyük rol oynamaktadır. Kredi kartı kullanımının avantajlarının yanında dezavantajlı olabileceği durumlarda olabilmektedir. Bunlardan biri de kredi kartlarında limit olması durumudur. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için limit kontrolünü yapmak önemli olmaktadır. Bu haberimizde siz değerli okurlarımıza Akbank Axess kredi kartı limit arttırma işleminin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.

AKBANK AXESS KREDİ KARTI LİMİTİ ARTIRMA

Akbank Axess kredi kartınızın limitini artırmak için farklı yollar bulunmaktadır. Öncelikle sahip olduğunuz kredi kartı müşteri limitinizde daha az ise Akbank Çağrı Merkezi’nin iletişim numarası olan 444 25 25’i arayarak, Akbank Direk İnternet hizmetinden, Akbank Şubeleri’nden veya ATM’lerden Akbank Axess kredi kartı limit arttırımı yapılabilir.

Böylelikle ihtiyacınız olan kredi kartı limit değerine ulaşıp harcamalarınızda size lazım olacak limit değerine ulaşabilirsiniz. Bunların yanında gelir durumu ve mal varlıklarında değişiklik olması durumunda bu değişikliklerin belgelenip, bir dilekçe ile gelir belgelerinin 0 (262) 686 96 46 numarasına faks olarak gönderilmesi yeterli olacaktır. Gönderilen belgeler incelendikten sonra konu ile ilgili olarak başvuru sahibine gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Başvuru uygun bulunduğu takdirde de kredi kartı limiti artırılmaktadır. Siz de Akbank Axess kredi kartı limit arttırımı için bu adımları takip ederek kredi kartı limitinizi artırabilirsiniz. Akbank’a ait Axess kredi kartına sahip olanlar kart limitini artırmak için farklı yollara başvurabilirler. Öncelikle Akbank’ta kredi kartı için tanımlanan ‘Müşteri Limiti’nden bahsedelim. Müşteri limiti, eğer Akbank’a ait birden fazla kredi kartınız varsa bütün kartların tek bir limit üzerinde tanımlanması anlamına gelmektedir. Bunu örneklendirmek gerekirse, örneğin müşteri limitiniz 5000 TL olsun, Axess’e ait iki farklı kredi kartınız varsa ve bunlara ait limitler sırasıyla 5000 TL ve 4000 TL ise kartlardan biriyle 4000 TL’lik alışveriş yaptıysanız diğer kartla 1000 TL daha alışveriş yapabilme hakkınız bulunacaktır. Bu durumda Akbank Axess kredi kartı limit arttırımı yapmak için ‘Müşteri Limiti’ni artırmanız yeterli olacaktır. Müşteri limitini artırmak için yapmanız gereken şey kredi kartlarınız içerisinde en yüksek limite sahip kartın limitini artırmak olacaktır.