Press ESC to close

Bankalardan Kredi Dosya Masraflarını Nasıl Geri Alabilirim?

Bankalardan Kredi Dosya Masraflarını Nasıl Geri Alabilirim? Kredi dosya masrafını geri almak, banka kredisi dosya masrafı nasıl geri alınır sorularına yanıt vereceğiz…

Bankaların kredi çekenlerden dosya masrafı adı altında aldığı paralar için son zamanlarda neredeyse herkes bankalardan kullanmış olduğu kredilerin dosya parası için Tüketici Hakem Heyetlerine başvuruda bulunmakta ve hakem heyetinin açtığı davalar ile paralarını geri almakta.

Bankalardan kredi çeken ve Kredi Dosya Masraflarını geri almak isteyen okurlarımız için rehber olabilecek bir haber hazırladık. Kredi çeken ve dosya masrafı adı altında kredisinden kesinti yapılanlar öncelikle ilk iş olarak krediyi kullanmış oldukları bankanın kredi çektikleri şubesine gitmeliler.Banka görevlisinden son 10 senelik o bankadan çekmiş olduğunuz kredilerin doya masrafını gösteren dekontu almalısınız. Bu dekont için bankalar genellikle sizlerden para isteyecektir.Bu dekontun ödemesini yapın ve dekontu alın ama kesinlikle o dekontu atmayın çünkü o dekont için ödediğiniz parayıda geri alacaksınız.Bu belgelerde beraber ikamet ettiğiniz kaymakamlıklarda bulunan Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunacaksınız. Başvuruda bulunduktan sonra biraz bekleyeceksiniz bu süre Hakem Heyetlerinin yoğunluğuna göre değişebilir.Daha sonra internetten yada size gelecek bir zarftan dosya masrafı başvurunuzun kabul olduğunu göreceksiniz.Aynı kabul kararı bankayada gidecek bu işlem karar açıklandıktan bir kaç haftaya kadar uzayabilir.

Sonrasında o bankada hesabınız var ise banka hesabınıza yatacak hesabınız yok ise sizin adınıza bankaya geleceği için bizzat bankadan gidip paranızı geri alabilirsiniz.