Press ESC to close

Borç Transferi İçin Kredi Veren Bankalar

Borç transferi için kredi veren bankalar. Banka müşterilerinin borçlarının yükselmesi ve ödeme güçlüğüne düşmeleri halinde kredi puanları etkilenmeden yapabilecekleri en uygun durum  borç transfer kredisi ile daha uygun faiz oranı ile kredi alarak gecikmeye girmek üzere olan borçlarını kapatmalarıdır.Aksi takdirde geciken borçlar kredi notunu etki edecek şekilde gecikebilir ve daha sonra bir borç transfer kredisi çekmek mümkün olmayabilir. Bankalar diğer banka müşterilerinin kendileri ile çalışmalarını sağlamak için borç transfer kredisi sunmaktadırlar.Bu sayede başka bir banka ile çalışan müşteri bu kredi dolayısıyla diğer banka ile çalışmaya başlamaktadır.Kısaca bankalar hem borçlunun borçlarını kapatarak finansal durum düzeltmesi yapmakta hem de mevcut müşteriyi kendi çatıları altına almaktadırlar.

Borç transferi kredisi zaman zaman kampanya kapsamında duyurularak sunulmaktadır.Bu tarz kampanyalarda daha uygun faiz oranları sunulabilmektedir.Ancak borç trasferi kredisi genellikle her bankanın uyguladığı bir sistem olup internet sitelerinde genellikle bu bilgiye yer verilmemektedir.Bunun nedeni şubeye gidip temsilci ile özel olarak görüşme yapılması gerektiği içindir. Borç transfer kredisinde bankaların değerlendirdikleri kriterlerden en önemlisi normal kredi kullanımlarında olduğu gibi kredi puanıdır.Eğer bir başka bankada bulunan borcunuz nedeniyle kredi notunuzda düşüklük yaşandıysa borç transfer kredisinden faydalanmak mümkün olmayacaktır.

Borç transferi için kredi veren bankalar
Borç transferi için kredi veren bankalar

Borç transferi için kredi veren bankalar

Finansbank’ında devam eden kampanyaları arasında borç transfer kampanyası bulunmaktadır.%1,37 faiz oranından başlayan seçenekleri ile Finans Bank’ta kullanılacak borç transfer kredisi tüketici kredileri kapsamından 36 aya kadar vadelendirilmektedir.

Vakıfbank’ın sadece kredi kartı borçları için sunduğu borç transfer kredisi ise maksimum 18 aya kadar vadelendirilip üst limiti 20 bin TL olarak şekilde belirlenmiştir. Faiz oranı ise %1,37’dir.

Belirtilen bankaların borç transfer kredileri aktiftir.Diğer bankalarda ise aktif olarak bu yönde bir kredi imkanı bulunmasa dahi kredi notunuzda bir düşüklük yoksa borç kapatmak için kredi almak ve yada kredinizi devretmek istediğiniz belirttiğinizde uygun faiz oranlarında borç kapatma kredisi kullanımı yapılabilmektedir.

nakit.gen.tr