Press ESC to close

Devlet Destekli Evlilik Kredisi 2016

Devlet destekli evlilik kredisi 2016 yılı içerisinde evlenecek olan gençlerin düğün ve diğer masraflar için kredi arayışlarına yönelik devlet tarafından desteklenen evlilik kredisi hakkında bilgiler haberimizde.

Evlenecek gençlerin hemen bir iş bulmaları ya da yüksek maaşları olması hemen gereçekleşecek bir durum değil, böyle olunca evlilik için para biriktirmek bir hayli zor. Tüm bu sıkıntıların içinde gençlerin imdadına evlilik kredisi kampanyası yapan bankalar yetişiyor ve son yıllarda devlet evlilik yapacak gençlere Devlet Destekli Evlilik kredisi adı altında bankalar aracılığı ile destek olmaktadır. Bu haberimizde sizlere 2016 Yılı Devlet Destekli Evlilik Kredisi hakkında yol gösterecek detaylı bilgiler vereceğiz.

2016 Yılı Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir ;

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından evlenecek gençlere destek olmak için bankalar aracılığı ile uygun vadeler ile kolayca geri ödeyebilecekleri fırsat dolu seçenekler sunuluyor  İşte o şartlar.

  1. Başvuruda bulunan evlenen gençlerin en fazla 18 – 24 yaşları arasında olmaları gerekiyor. Ancak Üniversite mezunları için yaş sınırı 26 olarak belirlenmiştir.
  2. Evlenecek gençlerden herhangi birinin Türk Ceza Kanunu kapsamında herhangi bir ağır ceza almamış olması gerekmektedir.
  3. Evlilik yapacak gençlerin maddi durumlarının evlilik yapmalarına engel olması gerekmektedir, yani maddi durumu zayıf olanlar bu krediden faydalanabilir.

2016 Yılı Devlet Destekli Evlilik Kredisi Özellikleri ;

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından başlatılan 2016 Yılı Devlet Destekli Evlilik Kredisinde 2016 yılı belirlenen limit 10.000 TL dir. Kullanılacak olan evlilik kredisinde evlenecek olan gençlere bazı seçenekler sunuluyor. Sunulan bu seçeneklerde Yeni aile adayları isterlerse çektikleri krediyi 4 yıl yani 48 ayda geri ödeyebilir. Ya da bir diğer seçenek olan 1 Yıl erteleyerek 24 ay yani 2 yılda geri ödeyebilir.

2016 Yılı Devlet Destekli Evlilik Kredisine Nereden Ve Nasıl Başvurulur ;

2016 Yılı Devlet Destekli Evlilik Kredisine Ziraatbank, Vakıfbank ve Halkbank başta olmak üzere ülkemizde faaliyet gösteren neredeyse bütün bankalarda yukarıda belirttiğimiz şartlara uygun kişiler şubeye giderek hemen başvuruda bulunabilir..