Press ESC to close

EN KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR

En kolay kredi veren bankalar hangileridir ? Kredi ihtiyacı içerisinde olanların arayış içerisinde oldukları sorulardan biriside ” En kolay kredi veren bankalar” hangileri sorusu oluyor. Bu haberimizde kolay kredi veren bankalar ile ilgili bilgi vermeye çalışacağız. Bankalardan bazıları kredi onayı verilmesi için müşterilerine oldukça ağır koşullar öne sürerken bazı bankalar ise bunun tam tersine oldukça kolay kredi verilebilmektedir. Bunun nedeni tamamen bankaların yürüttükleri kendi politikalara bağlıdır.

Değerli nakit gen tr okurları sizlerinde bildiği üzere bankaların en büyük gelir kaynakları kullandırdıkları kredilerden elde ettikleri faiz gelirleridir. Bu nedenle daha fazla para kazanmak isteyen bankaların daha fazla kredi kullandırmaları gerekir. Akbank, İş Bankası ve Yapı Kredi Bankası gibi bankalar zaten oldukça yoğun şekilde kredi kullandırımında bulundukları için ekstra artı girişimlerde bulunmaları gerekmez.

Ancak Odeabank, Finansbank ve ING Bank gibi hem kredi kullandırım oranları diğer bankalara göre daha düşük olan hem de daha fazla kar elde edebilmek adına risk üstlenmeyi göz önüne alan bankalarda kredi onayı çok daha kolay bir şekilde verilebilmektedir. Yine aynı bankanın A şubesinde kredi red kararı verilirken daha az müşteriye sahip olan ve daha az kredi kullandıran B şubesi ise çok daha kolay bir şekilde kredi onayı verebilmektedir. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilerin en kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları onay alabilmeleri adına çok önemlidir.